Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Evinizin veya odalarınızın ısı ihtiyacını tespit edebilmek için çeşitli formüller kullanılmaktadır. Bu hesaplamalar yapılırken eviniz yada mekanınızla alakalı tüm faktörler göz önüne alınmaktadır. Bazı internet sitelerinde otomatik hesaplama butonları bulunsada gerçek bir hesaplama için faktörleri doğru değerlendirmek gerekmektedir. Bu nedenlerle değişik sitelerde karşılaşabileceğiniz otomatik ısı verim ihtiyaç hesaplaması yapan butonlara itibar etmemenizi tavsiye ederiz. Bu konuda sağlıklı, doğru ve güvenilir bir kaynak olarak Zicra mühendislerinden destek alabilirsiniz. Bu konu ile alakalı olarak 0850 441 09 07 yada 0216 375 09 07 nolu kurumsal hatlarımızdan teknik bölüme bağlanarak veya teknik@zicra.com.tr adresine mail atarak uzman mühendislerimizden hesaplama yardımı alabilirsiniz...
Alttan HB Kompact bağlantılı radyatörler standart ürün olmayıp özel üretilirler. Bu üretim esnasında Kompact bağlantı içinde yön tıkacı uzman personelimiz tarafından radyatör içine monte edilerek müşterilerimize hazır gönderilir. HB Kompact Radyatör aldığınızda montajlama esnasında ayrıca yön tıkacı kullanmayınız. Bu tip bağlantılarda genellikle tesisatçıların yaptığı 2 hata yüzünden radyatör yarı yarıya ısınmaz. 1- İçinde yön tıkacı geldiği halde bilmeden tekrar 2. yön tıkacını takmaları radyatörün ısınmasını engeller. 2- Demir radyatörlerde HB Kompact bağlantılarda sıcak suyun radyatör içine girmesi iç kısımdan olur. Fakat Alüminyum Radyatörlerde sıcak su girişi dıştan yapılır. Montajlama yapan tesisatçının mutlak surette sıcak su girişini kompact bağlantıda tespit etmesi gerekmektedir. Şayet sıcak su girişi içten ise derhal sıcak suyu dışa alması gerekmektedir.Bunu kombi yada ısı tankının yanında bulunan dağıtıcı kollektörden uçları değiştirerek de uygun duruma rahatlıkla getirebilir. Şayet bunu kontrol etmeyip sıcak su girişini içeride bırakırsa radyatörün ısı verimi yarı yarıya düşer. Alüminyum radyatörün yarısı ısınır yarısı soğuk kalır. Detaylı teknik bilgiye ihtiyacınız varsa 0850 441 09 07 nolu kurumsal hattımızdan Teknik bölümüze bağlanabilir yada teknik@zicra.com.tr adresine mail atarak uzman mühendislerimizden teknik destek ve bilgi alabilirsiniz.
Alüminyum radyatörlerde çok çeşitli bağlantı şekilleri vardır.Bunları görmek için ürün sayfalarımızda bulunan bağlantı şekilleri butonuna basabilirsiniz.Bu çeşitli bağlantı şekillerinin arasında sadece 1 bağlantı vardır ki bu bağlantıda yön tıkacı mutlaka kullanılmalıdır. SAĞDAN VE SOLDAN YANLARDAN KARŞILIKLI BAĞLANTIDA ( bakınız bağlantı şekilleri ) yön tıkacımızı mutlak surette kullanınız.İlgili yön tıkacı paket içerisinde gönderdiğimiz montaj malzemelerinin içinde vardır. Bu yön tıkacı sayesinde sağdan yada soldan radyatöre giriş yapan sıcak su direk olarak karşıdan çıkış yapmaz.yön tıkacı sayesinde sıcak su radyatörün üstüne tırmanarak tüm dilimleri dolaşır ve maksimum ısı verimi sağlar. Şayet bu bağlantı şeklinde yön tıkacını kullanmazsanız radyatörün sadece yarısı ısınır.Diğer tüm bağlantı şekillerinde yön tıkacı kullanmanıza gerek yoktur. Daha detaylı bilgiye ihtiyacınız varsa 0850 441 09 07 nolu kurumsal hattımızdan Teknik bölüme bağlanabilir yada teknik@zicra.com.tr adresimize mail atarak profesyonel personelimiz ve mühendislerimizden bilgi ve yardım alabilirsiniz.
Zicra Alüminyum Radyatörlerin büyük avantajlarından birisi ısınmaları için çok daha az enerji gerektirmeleridir. Alüminyum, mükemmel bir termal iletkendir ve çok hızlı bir şekilde ısınabilme özelliğine sahiptir. Bir odanın ısısını etkilemeden önce uzun bir süre açmanıza gerek kalmaması anlamına geliyor. Bu, boş bir odanın ısıtılmasının boşa harcanan enerjisini önler ve sonuç olarak, su, gaz ve elektrik için daha az harcama yapılmasıyla sonuçlanır.
Alüminyum radyatörler demir ve döküm radyatörlere göre çok üstün vasıflara sahiptir. 1- Alüminyum radyatörler ısı verimi açısından demir ve döküm radyatörlere göre minimum % 15 maksimum % 40 fazla ısı vermektedir. ( Bu oranlar spot üretilen radyatörler için geçerli değildir.Spot ürünler tam aksine daha düşük ısı verir.Zicra spot ürün üretmemektedir.Tüm radyatörlerimiz bacalama sistemine sahip olup yüksek ısı verimine sahiptir.) 2- Alüminyum radyatörler yatay olduğu gibi dik olarakda üretildiğinden mekanınız içinde en uygun olan yerlere monte edilebilirler. 3- Alüminyum radyatörler şayet mekan komple Zicra Dekoratif Alüminyum radyatörlerimizle döşenmişse doğalgaz sarfiyatında % 35 e varan oranda tasarruf sağlar. 4- Alüminyum radyatörler Kombi yada diğer ısıtma kazanlarını asla yormaz.çalışma saatlerini ciddi oranda azaltır.Arıza verme olasılıklarını yarı yarıya düşürür. 5- Duvarda, tülde, perdede, eşyalarda is yapmaz.Genelde ev hanımlarının tül perdelerim yine kirlenmiş simsiyah olmuş dedikleri olay aslında demir ve döküm radyatörlerin yaratmış olduğu is dir.Alüminyum radyatörde bu sorun ortadan kalkar. 6- Zicra alüminyum radyatörler mühendislik tasarımı olup aynı zamanda son derece şık ve zarif dir.Bakanın bir daha bakacağı güzelliktedir.Mekanınızı ısıtırken dekore etmenizi de sağlar.