Alüminyum Radyatör Nedir?

Alüminyum Radyatör Nedir?

Alüminyum Radyatör Nedir?

Alüminyum radyatör nedir?

Alüminyum Radyatör

Alüminyum pek çok ev eşyasında kullanılabilen bir maddedir. Özellikle kolay şekilde ne bilmesi ve bozulmayan bir madde olmasından dolayı sıklıkla tercih edilen alüminyum, radyatörlerde de kullanılmaktadır. Radyatörün alüminyum malzeme ile yapılmasından dolayı ısı iletkenliği yüksektir. Radyatörü açtığınız anda kullandığınız ortamda sıcaklığı hissetmeniz mümkündür.

Alüminyum radyatör istenilen her alanda ortamın ısısını sağlaması için kullanılan bir ısıtıcı türüdür. Alüminyum radyatörlerin pek çok avantajı bulunmaktadır. Öncelikle daha az su ile ısınma imkanı yaratarak enerji tasarruf sağlamaktadır. Aynı zamanda alüminyum özelliği itibariyle iyi bir ısı iletkenidir ve bu nedenle bulunduğu ortama gerekli ısıyı verir. Aynı zamanda alüminyum radyatörler yapı olarak hafiftir. Paslanma ve korozyona dayanıklıdır. Aynı zamanda uzun yıllar boyunca hizmet verir. Görüntü olarak da oldukça estetiktir ve kullanılan mekanda dekorasyon olarak kullanılabilir. Alüminyum radyatörlerin yüzey sıcaklıkları düşük olduğu için ev içerisinde dolaşan kişiler için herhangi bir tehlike oluşturmaz.

Genellikle bina içerisinde dekoratif ısınma ürünü olarak kullanılan alüminyum radyatör, farklı pek çok renkli üretilerek kullanılan ortam içerisinde dekorasyona uyum sağlamaktadır. Alüminyum radyatörlerde su yüzeyi içerisinde dolaştığı için ısı yüzeyden radyasyon yolu ile transfer olmaktadır. Kullanılan ortamda radyatörlerin önüne konulan eşyalar radyasyon enerjisinde absorbe ettiği için ısınmaya engel olmaktadır. Bunun yanı sıra boş duvara bakan kısımda ısınarak dışarı ısı transferi yapmış olur. Yani alüminyum radyatör ısı enerjisine ne kadar konveksiyonel olarak yayarsa o kadar verimli bir çalışma sağlamış olur.

Zicra Alüminyum Radyatör Modelleri

Alüminyum radyatör satın alınırken ısınma hattında kullanılan metal ürünlerin aynı hammaddeden üretilmiş olmasına dikkat edilmelidir. Farklı hammaddelerden üretildiği takdirde delinme olayı ile karşı karşıya kalmak mümkündür.

Firmamız Zicra Radyatör tarafından üretilen alüminyum radyatör modellerine ulaşmak için TIKLAYIN

Paylaş: